KONGRE SEKTÖRÜNÜN EN FAZLA ZİYARET EDİLEN WEB SİTESİ "KONGREUZMANI.COM"
Sponsorluk koşulları ve teklif talebi için tıklayınız.

6. Ulusal Veteriner Hekimliği Tarihi ve Mesleki Etik Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
04 Ekim - 06 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Elazığ, Türkiye
KONGRE YERİ
Fırat Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
vhtmes2018.firat.edu.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Veteriner Hekimliği Tarihi ve Meslekî Etik Derneği tarafından Fırat Üniversitesi (Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Ana Bilim Dalı) ev sahipliğinde düzenlenen VI. Ulusal Veteriner Hekimliği Tarihi ve Meslekî Etik Sempozyumu 4-6 Ekim 2018 tarihleri arasında Elazığ’da yapılacaktır.

Anımsanacağı üzere, Veteriner Hekimliği Tarihi ve Meslekî Etik Sempozyumlarının ilki 2006 yılında yine Elazığ’da yapılmış; katılımcıların ve sunulan çalışmaların niteliği açısından olabildiğince üst düzey ve ‘az rastlanır’ türden bir toplantı gerçekleştirilmişti. Sağlık bilimlerinde tarih araştırmalarının aksaçlılarının bir arada olduğu son toplantılardan birisiydi. Öğrenmiş, öğretmiş; ağlamış, ağlatmış; gülmüş, güldürmüş; buluşmuş ve ayrılmıştık en nihayetinde.

“Her şey akar” demişti filozof; doğruydu; ‘aktı’ ve geride kaldı ‘o an’. Döngüsel ise tarihten anladığınız, yeniden yaşamak için; doğrusal ise, -en azından- bir kez yaşamak için “gelin” diyoruz. Bildiri ile ya da değil, herkesi Elazığ’a bekliyoruz; “hoşgelesiniz” istiyoruz.

Sağlık bilimlerinde tarih araştırmaları ve biyoetik konularının tamamını kapsayacak olan toplantıda; uygulamalı etik, etik eğitimi, bilimsel araştırma ve yayın etiği, gıda etiği, çevre etiği, hayvan refahı ve laboratuvar hayvanları bilimi konularında yapılmış özgün araştırmalar ve derlemelere yer verilecektir. Sempozyumun dili Türkçe’dir.

Düzenleme Kurulu adına sizleri, Elazığ’da gerçekleştirilecek olan bu toplantıya davet etmekten onur duyuyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Abdullah Özen
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin