Arama motorlarından yapılan sektörel bazlı arama sonuçlarında "KONGREUZMANI.COM" birinci sırada!
Reklam verme koşulları ve teklif talebi için tıklayınız. Hızlı erişim için: 0 (216) 410 44 14
Kongre Uzmanı güncel verilerine göre 2018 yılında aynı gün içerisinde en fazla kongre 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

5. Ulusal Tarım Kongresi

KONGRE TARİHİ
06 Eylül - 08 Eylül 2018


KONGRE ŞEHRİ
Bursa, Türkiye

KONGRE YERİ
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

WEB SİTESİ
tarimkongresi.gen.tr DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

İnsan yaşamının sürdürülmesi için en temel ihtiyaç olan beslenmenin karşılanabilmesi bitkisel ve hayvansal üretimle mümkündür. Her geçen yıl tarımla uğraşan nüfusun oranı azalmakla birlikte, ülkemiz geçmişten günümüze her dönemde tarım ülkesi konumunda olmuştur.

Ülkemizin tarımın her kolunda mevcut olan sorunlarını çözerek, dünyada söz sahibi ülkeler arasında üst sıralarda yer alabilmesi için üniversiteler, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bakanlığa bağlı araştırma enstitüleri, il ve ilçe müdürlüklerindeki teknik elemanlar ile özel sektör çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak, amaca ulaşabilmek için, sadece çalışmak ve araştırma yapmak yeterli olmayıp, bir araya gelerek, elde edilen sonuçların aktarılıp bilgi paylaşımında bulunulması gereklidir.

Tarımdaki gelişmeler ile sorunların ortaya konulması, yapılan araştırma sonuçlarının sürekli takip edilmesi, izlenecek politikalara, yapılacak çalışmalara hızlı şekilde karar verilmesi ve uygulanması çok önemlidir. Kongre, sempozyum, çalıştay gibi toplantılar bu paylaşımların yapılabildiği çok yararlı ve en önemli platformlardır. Bu noktadan hareketle ülke tarımına katkısı olduğuna inandığımız “Ulusal Tarım Kongresi” her yıl Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde gerçekleştirilmektedir.

Tarımın bütün disiplinlerini bir araya getirmeyi amaçlayan “5. Ulusal Tarım Kongresi” ülkemiz tarihinde önemli yeri olan Bursa’da 6-8 Eylül 2018’de düzenlenecektir.

“Yaşanabilir Dünya İçin Tarım” teması ile düzenlenecek bu kongreye tüm paydaşlarımızı davet ediyoruz.

Bilimsel ve sosyal programlarla keyifli vakit geçireceğimize inandığımız kongrede sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Serra HEPAKSOY
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2018 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
E-Bülten Aboneliği Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun.
En Son Eklenen Kongreleri
Facebook'ta Takip Edin