KONGRE SEKTÖRÜNÜN EN FAZLA ZİYARET EDİLEN WEB SİTESİ "KONGREUZMANI.COM"
Sponsorluk koşulları ve teklif talebi için tıklayınız.

4. Ulusal Antalya Aile Hekimliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Mart - 17 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Akra Barut Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.antahedkongre.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız ve Saygı Değer Ekip Arkadaşlarım

14-17 Mart 2019 tarihlerinde Akra Hotel Antalya’da 4. Ulusal Antalya Aile Hekimliği Kongresi’ni gerçekleştireceğimizi gururla sizlerle paylaşmak isteriz.

2010 yılında aile hekimliği uygulamasının tüm ülke çapında yaygınlaştırılması ile birlikte saygın ve ayrıcalıklı bir birinci basamak sağlık hizmeti ülkemizde de uygulanmaya başlamıştır. Gelişmiş ülkelerde 1970’li ve 80’li yıllarda gerçekleşmeye başlayan ve tamamlanan bu değişim sürecinde ülkemiz hala geçiş aşamasındadır. Düzenleyeceğimiz 4. Kongremiz de Aile Hekimliğinin gelişmesi, belli mesleki standartların oluşturulması, mesleki birlikteliğimiz ve dayanışmamızın artırılması, hizmet kalitesi ve mesleki memnuniyetin artırılması öncelikli hedefimizdir.

Bütün sağlık hizmetlerinde olduğu gibi Aile Sağlığı hizmetlerini bir ekip çalışması olarak görmekteyiz. Bu nedenle ilk üç kongremizde yaptığımız gibi 4. Kongremizi de Aile Sağlığı çalışanı ekip arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirmekten ayrıca mutluluk duymaktayız.

Aile hekimliği profesyonelleri olarak sağlığı fiziksel, ruhsal ve sosyal bir bütün olarak görmekteyiz. Hastalarımıza biyo-psiko-sosyal bütüncül bir yaklaşım ile yaklaşılmasının önemini yine 4.Ulusal Antalya Aile Hekimliği Kongremizde ele alacağız. Aynı zamanda insan olmak sevmekle başladığı için ”sevgi” temasını sosyal sorumluluk projesi olarak belirledik. Kongremiz vesilesi ile insan ilişkilerinin ve insanlığın gelişmesi için sevginin olmazsa olmaz bir duygusal paylaşım olduğunu vurgulayacağız.

Önümüzdeki süreçte yaşlanan nüfus yapısı ile birlikte kronik hastalıkların takibi; mortalite-morbidite oranlarının azaltılması ve yaşam kalitesinin artırılması yönünden önem kazanmaktadır. Sağlıkta poliklinik muayene yükünün %60’ı aile hekimliği polikliniklerinde gerçekleşmekte olup kronik hastalıklar bu yükün büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu nedenle bu yıl ki kongremizin de ana konusunu kronik hastalıkların takibi olarak belirleyerek, sizler ve değerli hocalarımızla birlikte 1. Basmakta kronik hastalıların takibini hep beraber ele almayı istedik.

Kongre süresince ilginizi çekeceğine inandığımız konular, alanında deneyimli ve saygın ulusal konuşmacıların katkılarıyla, içeriği en iyi yansıtacak çeşitli sunum yöntemleri kullanılarak işlenecektir. Aile hekimliği alanını ilgilendiren kurslar, konferanslar, paneller, konsensüs buluşmaları, interaktif tartışmalı olgu toplantıları ve video sunumları ile yararlı bir kongre olacağı düşüncesindeyiz.

Siz değerli dostlarımızın katılım ve katkılarıyla kongremizin ve aile hekimliği camiamızın daha da güçleneceğine inanıyor, hepinizi 4. Ulusal Antalya Aile Hekimliği kongremize bekliyoruz.

Saygılarımızla.

Dr. Tayyar ASRIK
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin