1. Uluslararası 5. Ulusal Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar Kongresi

KONGRE TARİHİ
15 Kasım - 17 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Sakarya, Türkiye
KONGRE YERİ
Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.hgyk2018.com
DAVET
Değerli Meslekdaşlarım,

Denizli, Çanakkale, Bursa ve İzmir illerinden sonra yeni bir heyecanla ve ilk defa Uluslararası statüde gerçekleştirilecek 1. Uluslararası 5. Ulusal Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar Kongresi'ni düzenlemekten ve sizlerle paylaşmaktan dolayı gurur duymaktayız. Daha önce ulusal olarak gerçekleştirilen geleneksel bilimsel toplantımızı bu yıl uluslararası nitelik kazandırarak taçlandırmak istedik.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak dinamik ve enerjik kardomuzla ev sahipliğini üstlendiğimiz kongremiz, 15-17 Kasım 2018 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. “Toplumsal, kurumsal ve bireysel olarak daha güçlü hemşireler” olarak belirlediğimiz temamız doğrultusunda kongremizde hemşirelikte güçlendirme kavramı ve mesleki güçlendirme stratejileri ele alınacaktır. Bilindiği gibi güçlendirme, hemşirelerin sağlık sisteminde aktif rol almalarında anahtar bir süreçtir. Hemşireler, sağlık profesyonelleri içinde en büyük grubu oluşturmalarına rağmen sahip oldukları gücü fark etmemekte ve bu gücü kabul etmede zorluk çekmektedirler. Oysa başarılı mesleki güçlendirme, hemşirelik mesleğine daha fazla güç ve bilgi ile uygulamalarda kontrol ve otonomi sağlayacaktır. Nitekim Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) hemşirelik mesleğine yönelik 2020 yılı hedeflerini içeren global stratejilerinde de, mesleki güçlendirmenin önemi vurgulanmaktadır. Bu tema doğrultusunda sizleri konuşmacı olarak multidisipliner ve alanında ulusal/uluslararası uzmanlar ile buluşturmayı ve sizlerin de bu konulardaki araştırma ve çalışmalarınızı paylaşmayı hedefliyoruz.

Hemşire akademisyenler ve yöneticilerin yanı sıra her alanda çalışan klinisyen hemşireler olmak üzere tüm meslektaşlarımızı kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Kongremizde buluşmak üzere düzenleme kurulu adına en içten saygı ve sevgilerimi sunarım.

Doç. Dr. Yurdanur DİKMEN
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin